بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

تحقیق در مورد مهدکودک

تحقیق در مورد مهدکودک

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

 تعداد صفحه26

 

پيشگفتار

 تغيير روش زندگي افراد جامعه و تمايل روز افزون به زندگي ماشيني و مدرن ،‌ موجب بروز پاره‌اي مسائل جديد در زندگي روزمره شهروندان شده است. افزايش مشاركت بانوان در عرصه‌هاي اقتصادي و اجتماعي و حضور بيشتر اين قشر جامعه در محيط هاي كاري خارج از منزل باعث كاهش ساعات حضور مادران در محيط خانه و به تبع آن عدم وجود امكان مراقبت از كودكان توسط مادر مي‌شود.

    از ديگر سو، با توجه به آموزه هاي نوين تربيتي و آموزشي استفاده از خدمات مشورتي نهادهاي ذي‌صلاح در مورد تربيت و پرورش كودكان خردسال ، اهميت فراواني يافته است. مهد هاي كودك در اين ميان از عمده ترين مراكزي هستند كه قادر مي‌باشند ضمن نگهداري از كودكان در ساعات كاري ، موجبات آسايش خاطر خانواده ها را فراهم آورده و زمينه ساز فعاليت اقتصادي مفيد والدين در محل كارشان شده و از سوي ديگر بااستفاده از مربيان كارآزموده و تحصيلكرده ، از روشهاي نوين تربيتي و آموزشي بهره گرفته و زمينه ساز تربيت صحيح كودكان و بارور شدن استعدادهاي آنان در زمينه هاي هنري و درسي گردند.

 

 

 

 

مقدمه

       با اجراي اين طرح كه شامل تاسيس يك باب مهد كودك داراي كارگاه هاي سفالگري و نقاشي و آزمايشگاه علوم مي‌باشد،‌ ضمن اينكه گامي در جهت تعليم و تربيت صحيح فرزندان اين مرز و بوم برداشته مي‌شود، بازده مناسب اقتصادي نيز عايد مجريان طرح خواهد گرديد. همچنين بستر مناسبي براي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي خصوصا بانوان تحصيلكرده فراهم خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هدف از تاسیس مهدکودک

دنیای کودک دنیای است ویژه  خود او و متفاوت با دنیای بزرگترها.

دنیای که  مرزهای کودکی آن  را احاطه کرده  وبرای ورود  به آن ، نیاز به گذر نامه است . که به معنای  دیگر  جواز عبور می خواهد. این جواز چیزی نیست جز آشنایی با «ذهن»، «زبان» کودک همانگونه که ورود به کشور بیگانه،  بدون دانستن زبان مدرم آن کشور ،  معضلاتی  برای مسافر فراهم می آورد نا آشنایی با زبان کودک نیز موجب میشود که فرد در ایجاد ارتباطی اصولی و موثر  باکودک بی نتیجه بماند.

معمولاً چهار اهداف اصلی برای ادبیات کودک ذکر می کنند عبارتند از :

الف) شناخت خداوند و رضای او

ب)شناخت خویش

ج) شناخت طبیعت و آفریده ها

د) شناخت مردم و اجتماع

فردی که تصمیم به افتتاح مهدکودکی می کند باید بسیاری از مسائل و مسائلی نظیر مطالب بالا را در نظر بگیرد.عده ای از مردم هستند  که این کار را به عنوان شغل انتخاب کرده که از آن منبع درآمد کسب کنند.عده ای دیگر هستند که به دلیل عشق ورزیدن به کودک این حرفه را انتخاب می کنند. به نظر من کسانی که از نظر گروه اول  هستند موسسه ای  با بهترین دکور تأسیس کرده و عده ای معلم که شاید اصلاً از کودک چیزی نداند  انتخاب کرده  وآموزش های به بچه  ها داده  می شود تا این که صبح را به شب رسانده  و درآمد ماهانه کسب شود. ولی گروه دوم کسانی هستند  که به کودک عشق می  ورزند  و او را برای رساندن  به مرحله بعدی اززندگی با دل و جان آماده می کنند.کلاس های را آنطور  که باید تنظیم می کنند  معلم های انتخاب می کنند  که در این زمینه  تدریس کرده  باشند موقعیت وی را در نظر می گیرند خلاقیت وی را شکوفا می کنند  و در حد تمام و کمال وی  را به جامعه تحویل  می دهند.دنیای کودک دنیای ظریفی است  جدا از تمام دنیاهاست.

 از  ابتدای  نوزاد همه چیزی را درک کرده و تا سن 15 سالگی کاملاً شکل می گیرد.

پس تمام حرکات و رفتارهای  مادر  این مرحله  برا و تاثیر می گذارد  و تمام آن ها را ثبت کرده  و آموزش می بیند.پس چه بهتر که او را طوری آموزش دهیم که در جامعه فردی  موفق باشد . وقتی تک تک  کودکان  به طور مثبت  پرورانده شوند درآخر  جامعه آن ها نیز زیبا و باشکوه  جلو می کنند.وظیفه و بی خوب این است که مراقب روابط اجتماعی بچه ها بوده و  به آنها کمک کند که موقعیت اجتماعی خود را از طریق مهارت های اجتماعی تثبیت کنند.کار برابر است با درآمد هر انسانی  کاری انجام می دهد می تواند ماهانه چیزی را پس انداز کند ولی عده ای هستند که این درآمد خرجشان نمی خورد.

فقط به دلیل اینکه هزینه ها بالاست.

عده ای هستند که در شروع کار اراده از خود ندارند وپیش از کار  از خود می پرسند آیا می توانم این کار را انجام دهم؟

با تکرار کردن سوالهای منفی در ذهن انسان در کار  خود می ماند و باعث  بیکاری وی می شود. بیکاری روح و جسم انسان را کم کم از بین می برد.

انسان باید در پی برنامه به سوی موفقیت باشد.

1-واقعاً بخواهد زندگیش را تغییر دهد. 2- خود را در مقابل کارمسئول بداند.

در جامعه ما ایران بیکاری خیلی زیاد و شایع است.

بیشتر به دلیل اینکه جوانان بی کارند  ازنداشتن سرمایه دنبال حرفه ای نخمی روند که یک کار حرفه ای  رایاد بگیرند و نان خود را در بیاورند  بیشتر دنبال  راحتی  و تفریح هستند تا کسب و کار .

 هر انسان عاقل اگر به دنبال این باشد  که بیکار نباشد باید برای زندگی  روزمره  خود برنامه ریزی کند و طبق آن عمل  کند تا به موفقیت برسد.

یک انسان باید هیچ وقت بلند پرواز نباشد از پله به پله بالارود . هیچ کس از باطن آدم خبر ندارد و همیشه ظاهر طرف را نگاه  می کند و قضاوت  می کنند و نمی دانند  با چه مشکلاتی روبه رو هستند.

ما باید برای کنترل زندگیمان مهارش را در دست بگیریم و آن را به سوی ایده آل  معنولتان سوق دهید. اگر از پس این کاربر نیاییم زندگی ما را بنده خویش میسازد و هر گونه استقلال عمل را از ما سلب می کند.

هیچ روز طاقت فرمایی نمی تواند انسان را به زانودر آورد.

اگر  ظلمانی ترین روز تا فردا عمل شود این روز سخت سرانجام به پایان می رسد. اگر دیروز  بر پای خود ایستادم امروز نیز می توانم

موفق شدن هیچ گونه پیچیدگی ندارد. ابتدا  باید راه های آنرا بیاموزیم و سپس این راه هارا به کار بندید.

 

 

توجیه اقتصادی

مهدکودک برای نگهداری کودکان و حتی نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد. در جامعه کنونی  که زن وشوهران  کارمند برای نگهداری و کودکان خود نیاز  به  سپردن آن ها به مکانی  مطمئن که بتواند مراقب و نگهداری آنها را به نحو احسن انجام دهد بایستی دارای استانداردهائی باشند. اینگونه مراکز تقریباً به صورت خصوصی می باشد می بایستی از بهزیستی دارای مجوزهای لازم باشند. و در صورتیکه فرزندانی که به آنها سپرده می شود از سن چهار سال به بالا باشند بایستی مورد آموزش شامل پیش دبستانی را نیز زیر نظر آموزش و پرورش به این عزیزان آموزش دهند. نکات تربیتی وروانشناسی نیز از جمله نکات مهم وظایف  مسئولان مهدکودکها می باشد به عنوان مراقب  نیز در مهدکودک ها مشغول  به کار می باشند نبایستی به نکات عاطفی نیز  توجه داشته باشند تا اینگونه کودکان در صورتی که مهدکودک نگهداری می شوند به دلیل دوری از پدر- مادر و محیط خانواده احساس کمبود نکنند. گرچه برخی مهدکودکهای ویژه نگهداری و سرپرستی نوزاد


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
98_733550_5596.zip43.4k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟