بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

تحقیق در مورد مهارت‌هاي رويارويي با اضطراب

تحقیق در مورد مهارت‌هاي رويارويي با اضطراب

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

 تعداد صفحه20

 

بخشی از فهرست مطالب

چكيده 4

 

مقدمه 5

 

مهارت‌هاي رويارويي با اضطراب 5

 

تعريف اضطراب 6

 

پذيرفتن اضطراب به عنوان بخشي از زندگي 7

 

اجتناب از سرزنش و تنبيه به خود تحميل شده 7

 

ارزیابی های اولیه منطقی به عمل آوردن 8

 

پنج اصل برای رویارویی با اضطراب 8

 

فردی اجتناب کننده نباشید 8

 

استفاده از رویارویی مثبت 9

 

تسلط مدار باشید 9

 

یادداشت برداشتن 9

 

تمایل به کار کردن داشتن 9

 

مهار خصایص مولد اضطراب 9

 

کمال گرا نباشید 10

 

خویشتن پذیری 10

 

توجه کردن به علائم فشار روانی 11

 

چگونه با اضطراب زندگی کنیم؟ 11

 

کنترل بدن خود 11

 

حساسیت زدایی منظم 12

 

صحبت کردن با خود هنگام رویدادها: 13

 

رعايت رژيم غذايي مناسب و ورزش كردن 13

 

اضطراب امتحان 13

 

اضطراب اجتماعي و اضطراب در جمع 14

 

نظريه كارشناسي 17

 

منابع 18

 

 

 

 

 
چكيده

هدف پژوهش: هدف از اين تحقيق، بررسي مهارت‌هاي رويارويي با اضطراب در افراد مي‌باشد و پاسخ به مسائلي كه در رابطه با اضطراب بوجود مي‌آيد و ارائه راهكارهايي در مورد رويارويي با اضطراب.

 

 روش پژوهش: بررسي اسناد مدارك موجود و گردآوري اطلاعات كافي همراه با تحقيق و بررسي كتاب‌ها و منابع مختلف.

 

طرح پژوهش: ابتدا در مقدمه، درباره توانايي رويارويي با مشكلات در طول زندگي و در موقعيت‌هاي دشوار و اينكه فرد اين توانايي را از بدو تولد به همراه ندارد، بلكه بايد در طول زندگي آنها را پيدا كند. بعد به تعريفي از اضطراب پرداخته و پذيرفتن اضطراب به عنوان بخشي از زندگي مطالبي را بيان كرده، سپس اجتناب از سرزنش و تنبيه به خود تحميل شده، نداشتن انتظارات غيرواقع بينانه كه خود سرچشمه اضطراب است، استفاده از رويارويي‌هاي مثبت، تسلط بر اضطراب، توجه كردن به علائم فشار رواني در مواقع اضطراب و كنترل بدن و همينطور ارائه راه‌حل‌هايي نظير رژيم غذايي مناسب و ورزش كردن و خوددرماني و تعريقي از اضطراب، امتحان و راه‌حل مقابله با آن و اضطراب در جمع مطالبي را بيان نموده‌ام و در آخر نتيجه‌گيري كه انجام داده‌ام، لازم است براي پيشگيري از بروز اين بيماري بايد سطح آموزش عمومي را بالا ببريم و به افراد مضطرب فرصت داده به راحت‌تر به زندگي ادامه دهند.


مقدمه

رويارويي با چالش‌هاي زندگي به قصد محتوا و معنا بخشيدن و ايجاد آرامش به زندگي پردلهره انسان در قرن بيست و يكم تاليف شده و با روش‌هاي موثر درمان اضطراب آشنا خواهد شد. تمام ما در مواقعي از زندگي خود با مشكلات و چالش‌هايي مواجه مي‌شويم در شرايط فشار رواني شناخت مهارت‌ها و منابعي كه به فرد به بهترين نحو در موقعيت‌هاي دشوار كمك كند، تسكين دهنده خواهد بود. نگرش رويارويي فلسفه‌اي است كه مي‌گويد زندگي هميشه آنطور كه ما مي‌خواهيم پيش نمي‌رود، اما مهارت‌هاي رويارويي مي‌تواند كمك شاياني براي ما باشد. همچنين ما مي‌توانيم به كودكان ياد دهيم كه هنگام روبه رو شدن با رويدادهاي زندگي براي يافتن بهترين راه‌حل مسئوليت بپذيرند يك جهت‌‌يابي حل مساله، يافتن جانشيني سالم براي كج خلقي كردن و يا تسليم شدن مي‌باشد. رويارويي به معناي تلاش براي يادگيري و تمرين مهارت‌هاي آموخته شده مي‌باشد. يك فرد رويارويي كننده با پشتكار با رويدادها زندگي روبرو مي‌شود و رويارويي كننده باعث مي‌شود در هنگام دشوار شدن اوضاع از مهارت‌هاي حل مساله استفاده كند و انسان مي‌تواند آموخته‌هاي خود را به ديگران انتقال داده و به آنها آموخت كه چگونه با رويدادهاي زندگي رويارويي كند و بدينوسيله كارها آسان تر مي‌شود و توانايي تحمل شكست را در خود افزايش مي‌دهند.

 

من در اين تحقيق سعي كردم شيوه رويارويي با مشكلات را كشف كرده و مورد بررسي قرار دهم تا بر دانش خود بيفزايم. ما به عنوان يك انسان موجودي انطباق‌پذير هستيم و توانايي رويارويي با مشكلات از زمان تولد تعيين نشده است، بلكه در طول زندگي توسعه يافته و كامل مي‌شود. پس انسان نبايد تماشاگر منفعل باشد زندگي هميشه آسان نيست، ولي دانش و معلومات قدرت مي‌آورند. اميدوارم با نوشتن اين تحقيق توانايي حس كنترل بيشتري بر رويدادهاي زندگي خود پيدا كنم.

مهارت‌هاي رويارويي با اضطراب

همه ما در مواقع متعددي از زندگي خود احساس اضطراب مي‌كنيم. به اين خاطر اضطراب هم عيني و هم ذهني است. بعضي از وقايع زندگي دليل خوبي به ما براي باور اين مساله كه ما در معرض خطر هستيم، مي‌دهند. تحت چنين شرايطي اضطراب يك پاسخ طبيعي مي‌باشد. اضطراب به گونه‌اي عمل مي‌كند كه بدن را براي دفاع بسيج كرده و به ما دستور مي‌دهد تا مراقب بوده و از خود محافظت كنيم. هنگامي كه ارزيابي اوليه شما از خطر قريب‌الوقوع واقع‌بينانه و صحيح باشد، رويداد موردنظر اين است كه پاسخ رويارويي مناسبي تهيه كنيم. در اين جا اضطراب كمك به نيروي بخشيدن به شما در طول فرآيند رويارويي مي‌كند. هنگامي كه ارزيابي اوليه از واقعه زندگي صحيح يا واقع‌بينانه نباشد، نگراني نامطلوب مي‌شود. هنگامي كه بدون هيچ دليل قانع كننده‌اي عصباني و تحت فشار رواني هستيد، اضطراب باعث دردسر مي‌شود. ممكن است بعداً بدون هيچ ضرورتي رنج ببريد، زيرا مغز و بدن شما تحريك مي‌شوند تا تهديد يا خطري را دفع كنند كه خودتان به دروغ آن را ساخته‌ايد.

تعريف اضطراب

اصطلاحات ترس و اضطراب اغلب به صورت قابل معاوضه‌اي بكار مي‌روند اختلافي كه مي‌توان بين اين دو قائل شد، اين است كه ترس معمولاً به ارزيابي اوليه از مخاطره و خطر واقعي اشاره مي‌كند، اما اضطراب بيشتر به حالت هيجاني ناشي از عصبانيت و پريشاني مربوط مي‌شود.

فوبي‌ها[1] (ترس‌هاي مرضي) اغلب ترس‌هاي ناتوان كننده و اغراق شده‌اي از وقايع و يا اشيايي مشخص مي‌باشند. فوبي‌ها با ميل شديد يا براي اجتناب


[1] . Phobia: عبارت است از ترس شديد و رجعت كننده‌اي كه دليل منطقي براي آن نمي‌توان يافت.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
96_733547_5145.zip26.4k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟