بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

تحقیق در مورد سلامت عمومي معلمين

تحقیق در مورد سلامت عمومي معلمين

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

 تعداد صفحه12

بخشی از فهرست مطالب

مقدمه

 

اهداف پژوهش

 

سئوال‏هاي پژوهش

 

جامعه و نمونه آماري و روش نمونه گيري

 

متغيرهاي پژوهش

 

بخشي از يافته‏هاي پژوهش

 

ابزار جمع آوري اطلاعات و روش تجزيه و تحليل داده‏ها

 

روش پژوهش

 

بخشي از پيشنهادها

 

آينده هر تمدن و فرهنگي را انديشه پر توان و سالم معلمان رقم مي زند. تأثير انکارنا پذير معلم بر متعلم از جمله مباحث مطرح دنياي تعليم و تربيت است. معلمان به عنوان منبع و امکانات جزء منابع اساسي جامعه محسوب مي شود و عملکرد منابع انساني تحت تأثير عوامل متعددي است که يکي از مهمترين آنها سلامت رواني يا ميزان بهداشت رواني فرد است.

 

در پژوهش حاضر تقريبا تمامي مراحل استانداردسازي يکي از پرسش‌نامه‌هاي بسيار معتبر ويژهء سنجش سلامت کلي که قبلا در 70 کشور دنيا براي سرند اختلالات رواني گروههاي مختلف بکار گرفته شده، بر روي 751 نفر از دانشجويان دوره‌هاي کارشناسي دانشگاه تربيت معلم انجام شده است . ابزار اين پژوهش را پرسشنامهء 28 ماده‌اي سلامت عمومي (GHQ-28) که توسط گلبرگ و هيلر از طريق اجراي روش تحليل عاملي بر روي فرم بلند آن طراحي گرديده تشکيل مي‌دهد. مؤلفه‌ها يا مقياسنهاي فرعي اين پرسشنامه را علائم جسماني، علائم اضطراب و اختلال خواب ، اختلال در کنش اجتماعي، و علائم افسردگي اساسي تشکيل مي‌دهند. براساس محاسبات انجام شده ضريب هماهنگي دروني مقياسها (در فرم فارسي) بين 0/79، تا 0/91 و براي کل مقياس برابر با 0/83 با خطاي استاندارد 5/848 برآورد شده است . ضريب اعتبار اسپيرمن - براون برابر با 0/84 برآورد گرديده است . تحليل آماري مواد نشان داد که تقريبا تمام سؤالها در اعتبار کل پرسشنامه سهيم بوده و با کل مجموعه همبستگي نسبتا قوي دارند. ضرايب همبستگي سؤالها با متغيرهاي ملاک که از برخي مقياسهاي تشکيل دهندهء فهرست تجديدنظر شده 90 ماده‌اي نشانگر باليني موسوم به SCL-90-R انتخاب شده بود در حد نسبتا مطلوب و حاکي از سهم اغلب سؤالها در روائي ملاکي آزمون بود. مقادير ضريب همبستگي دو متغيري نمرات مربوط به مقياسهاي تشکيل‌دهنده GHQ-28 و SCL-90-R بين 0/65 تا 0/71 و بين نمرات کل دو پرسشنامه که نشان‌دهندهء روائي تفاوتي آنهاست برابر با 0/82 برآورد شد. دامنهء تغييرات ضرايب همبستگي متقابل بين نمرات مقياسهاي تشکيل دهنده GHQ-28 بين +0/46 تا +0/70 قرار دارد.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
11_677681_9627.zip9.3k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟