بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

تحقیق در مورد عوامل تربيت صحيح و كسب اخلاق صحيح از نظر اسلام

تحقیق در مورد عوامل تربيت صحيح و كسب اخلاق صحيح از نظر اسلام

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

 تعداد صفحه37

بخشی از فهرست مطالب شكل عبادت و برنامه هاي تربيتي: عبادت و حقوق اجتماعي: تمرين ضبط نفس:

 

تمرين وقت شناسي: نيت: اركان نيت: خاصيت عادت: اهميت نيت:

 

نظريه نيچه: مقدمه

بحث مختصري (داريم) درباره عوامل تربيت صحيح و كسب اخلاق صحيح از نظر اسلام، يعني عواملي كه دين مقدسم اسلام به آنها توجه كرده است. يكي از آن عوامل، تعقل و تفكر و تعلم است كه قبلاً تحت عنوان غايات و اهدالف از آن نام برديم. تعقل و تفكر براي روشن شدن است، يعني حكم (چراغ) رادارد براي انسان. درباره اين عامل بحث شد. عامل دوم كه دراسلامروي ان زياد تكيه شده است تقوا و تزكيه نفس است كه در خود قرآن كريم به آن تصريح شده است. تقوا و تزكيه موجب پرورش اراده انسان مي شود و اراده را آماده مي كند براي به كار بستن. يعني روشن شدن به تنهايي كافي نيست، بايد روشن شد و بايد اقتدار پيدا كرد براي به كار بستن. تقوا و تزكيه نفس به اراده اخلاقي انسان قدرت و توانايي به كار بستن مي دهد. و تا حدودي در مكتب هاي غير مذهبي هم هست ولي نه به اين شكل كه در مكاتب مذهبي وجوددارد.

 

عامل سوم كه منظور ما بيشتر بحث درباره اين عامل است مسئله عبادت است به عنوان يك عامل براي تربيت و كسب اخلاق فاضله. همانطور كه تفكر و تعقل براي روشن شدن فكر براي قوه عاقله بود، و تقوا و تزكيه نفس براي تقويت نيروي اراده در انسان، عبادت براي تقويت عشق و علاقه معنوي و ايجاد حرارت ايماني در انسان است؛ يعني همانطور كه ايمان خودش به نوبه خود منشأ عبادت است، عبادت هم تقويت كننده ايمان است كه به اين مطلب در متون اسلامي زياد تصريح شده است، يعني تأثير متقابل ايمان و عمل در يكديگر. ايمان به نوبه خود منشأ عمل مي شود، و عملي كه منبعث از آن ايمان است منشأ تقويت همان ايمان مي گردد.

روح عبادت:

مكرر گفته ايم كه روح عبادت تذكر است يعني ياد خدا بودن و از غفلت از خدا خارج شدن. اقم الصلوه لذكري. و در آيه ديگر مي فرمايد: ان الصلاه تنهي عن الفحشاء و المنكر و لذكر الله اكبر.

 

عبادت كه براي تذكر است، در اسلام به عنوان فريضه و نافله زياد توصيه شده است و اسلام با موجباتي كه روح عبادتي يعني تذكر را از ميان مي برد و غلفت ايجاد مي كند نيز مبارزه كرده است. هر چه كه موجب انصراف و غفلت انسان از خدا بشود به نوعي ممنوع (مكروه يا حرام) است، مثل افراط در خوردنه، افراد در گفتن، افراط در معاشرت با افراد و افراط در خوابيدن. البته بعضي از اينها مانند توصيه به پرهيز از پرخوردن ممكن است كه علل جسمي هم داشته باشد يعني منظور بهداشت و حفظ صحت هم در كار باشد ولي قطعاً تنها آن نيست، يعني «قله الطعام» در مسائل اسلامي در رديفي قرار مي گيرد كه معلوم است هدف

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
37_668259_3611.zip17.6k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟