بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

مقاله در مورد زبان مدلينگ (يا UML)

مقاله در مورد زبان مدلينگ (يا UML)

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

 تعداد صفحه24

فهرست مطالب

(مقدمه)

 

(منشاهاي UML)

 

UML) چيست؟)

 

(حضور UML)

 

(معماري متا مدل چهار لايه اي)

 

متد (Method)

 

ساختار تجزيه كردن (Abstracted Syntan)

 

(نقش قالب دهي Well – formedness Rules)

 

(راهنمايي يادداشت (Notation cuide) )

 

( UML‌ شامل چه چيزي نيست ؟ )

 

(مديريت مدل (Model Monagement)  )

 

بسته ها Pockages

 

 

 

(دياگرام كلاسي – يادداشت پايه)

 

(كلاس ها)

 

(نمونه هاي آبجكت)

 

(مشخصات و عمليات)

 

مقدمه)

زبان مدلينگ (يا UML) يك زبان ويژوال مي باشد كه راهي ممكن مي سازد ، تا كاربران بتوانند تجزيه و تحليل و طراحي يك سيستم شي گرا را به راحتي انجام دهند . شركت نزم افزاري رشنال و گرده مديريت آبجكت شرايطي را براي حالت شي گرايي وضع كرده اند و نرم افزاري كه شي گرا باشد بايد طبق الگوي اين شركت ها باشد . UML هنوز يك استاندارد است و حتي به عنوان استاندارد بين المللي توسط موسسه بين المللي استاندارد (ISO) تشخيص داده شده است .

(منشاهاي UML)

روش هاي گسترش نرم افزاري شي گرا در سه گزينه ذيل موجود مي باشد .

الف) زبان هاي برنامه نويسي شي گرا ساخته و گسترش يافتند تا آنكه بتوان از آنها استفاده كرد .

ب) روش هاي طراحي و تجزيه و تحليل شي گرا ساخته شد تا در مدل سازي تجاري استفاده شود و در طراحي سيستم هاي نرم افزاري و لوازم تجزيه و تحليل نيز استفاده شود .

پ) UML طراحي شده است ، بهترين امكانات در جهت طراحي و تجزيه و تحليل را به دور هم جمع كند .

 

 

(حضور UML)

در سال 1994 رومباف و بوچ در شركت رشنال جمع شدند تا متدهاي خودشان را دنبال كنند . در اكتبر 1995 آنها نسخه 0.8 برنامه Unified Method را بيرون دادند در پاييز 1995 جيكسون به همراه شركتش به رشنال پيوست و همگي بر روي UML شروع به كار كردند .  در ژون و اكتبر سال 1996 نسخه هاي 0.9 و 0.91 ساخته شد كه باعث مديريت آبجكت درخواستي را براي يك زبان مدلينگ استاندارد كرد . شركت رشنال متوجه شد كه يك احتياج همه جانبه به UML از طرف شركت هايي نظير ماكروسافت Oraele,HP,LBM وجود دارد .

UML) چيست؟)

UML يك زبان ويژوال است كه براي گسترش سيستم هاي نرم افزاري مي تواند استفاده شود . و اين يك زبان رسمي و قالب دار است . منظور از زبان ، زبان بشريت و حتي زبان برنامه نويسي هم نيست . هر چند كه شبيه هر دو مورد گفته شده است و داراي قالب ، ساختار دستور است .

UML شامل يكسري قوانين و دستورات است كه بيشتر دستورات بصورت گرافيكي است كه شامل : خطوط ، مستطيل ها ، بيضي ها و اشكال ديگر مي باشند و حتي گاهي اوقات نيز از نوشته ها جهت ارائه توضيحات بيشتر نيز استفاده مي شود . با اين وجود نمايش گرافيكي به مردم كمك مي كنند تا مدل و يا بخش هايي از آن را توسط نمايش گرافيكي UML متوجه شوند .  نقش هاي عناصر UML مي توانند با يكديگر تركيب شوند و در UML Specifica tion (كه عناوين آن را مرور كرديم .) توضيح داده شوند . سه نقش كلي وجود دارد : قاعده تجزيه كردن ، نقش قالب دهي و علم معاني . قاعده تجزيه كردن توسط دياگرام ، و زبان انگليسي توضيح داده شدند ، نقش قالب دهي در OCL و به صورت انگليسي است و ديگري علم معاني است كه به صورت انگليسي مي باشد و در آن از دياگرام ها پشتيباني مي كند . از نقش هاي گفته شده جهت عناصر UML و مشخص كردن آنكه چگونه عناصر UML را تركيب كرد . اين يك خصيصه مهم UML است ولي احتياج به دانستن جزئيات نيست و اين به نام معماري متا مدل چهارلايه اي است كه در زير توضيح داده شده اند .

(معماري متا مدل چهار لايه اي)

UML را مي توان به چهار لايه تقسيم كرد هر لايه خلاصه شده لايه زيرين خود است و هر لايه تعريف شده است در لايه بالائي خود ، پائين ترين لايه شامل آبجكت هاي كاربر است مثلاً < laswance – policy -2134334> لايه بالائي متامل مدل مي باشد . مفاهيم مدل سازي آبجكت هاي كاربر را تعريف مي كند مثلاً Insurancepolicy و لايه بالاتر شامل متا مدل مي باشد . كه در متا مدل عناصر مدل تعريف مي شوند . عناصر متا مدل همان عناصر UML هستند . براي مثال : attribute , class ، عمليات و Componet . و بالاترين لايه همان MOF است يعني يك نوع متا آبجكت و واضح تر يك متا متا مدل است . كه اين ها زبان را تعريف مي كنند تا زبان متا مدل را تعريف كند . عناصر آن عبارتند از : Meta operation ; Meta Attribute , Metaclass . مشابه همين طريق متا مدل UML مي تواند مدل هاي متفاوتي را ايجاد كند مثل كنترل ترافيك هوائي ، بانك داري ، كتابخانه ربتيك ، مخابرات و خيلي چيزهاي ديگر ،‌ كه البته متا متا مدل مي تواند متا مدل هاي مختلفي را ايجاد كند اگر شما بخواهيد كه يك زبان ويژوال ديگري اضافه كنيد . براي فهم هدف ساختار تجزيه ، لايه متا مدل بسيار مهم مي باشد .

ساختار تجزيه كردن (Abstracted Syntan)

ساختار تجزيه UML از يادداشت متا مدل استفاده مي كند و اين يكي از زير مجموعه هاي يادداشت UML است كه از دياگرام كلاسي UML براي نمايش مدل ها و روابط بين آنها استفاده مي كنيم .

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
66_663581_6140.zip29.8k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟