بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

مقاله در مورد مهاجرت ايرانيان به كانادا از زبان آمار

مقاله در مورد مهاجرت ايرانيان به كانادا از زبان آمار

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد صفحه10

مهاجرت ايرانيان به كانادا از زبان آمار

الف. ايرانيان مهاجر و زبان فارسي

گرچه مرزهاي جغرافيايي ـ سياسي الزاماً مرزهاي زباني نيستند، جدا كردن زبان دري (كه معمولاً مربوط به كشورهاي افغانستان و تاجيكستان است) از زبان فارسي (زبان ايرانيان) در آمار رسمي كانادا، بررسي تحول آماري اين زبان ميسر شده است. در طي آمارگيري‌هاي متعدد و بر مبناي پاسخي كه افراد مهاجر به پرسش كدام زبان را زبان اصلي خود مي‌دانيد، داده‌هاي زير در مجموع 10 سال گذشته قابل رويت است:

 

تحولات آماري زبان اصلي مهاجران كم و بيش رابطه‌اي با شمار آنان دارد. عواملي مانند حضور مهاجران قبل از مقطع زماني 2005 ـ 1996، وزنه اقتصادي كشور مبدا و حمايت اين كشورها از زبان خود در خارج از مرزها نيز مي‌توانند پارامترهايي باشند كه شديداً اين آثار را تحت تاثير قرار مي‌دهد. در اين دوره زبان بنگالي با 17% رشد در صدر جدول و زبان فارسي با رشد منفي 27% در پايين‌ترين رده جدول قرار مي‌گيرد و اين در حالي است كه، همچنان كه پيشتر آورده‌ايم، رشد مهاجران ايراني در اين دوره تقريباً ثابت مانده است. داده‌هاي اين حوزه در نمودارهاي زير نشان داده شده‌اند.

 

مهاجرت اين گروه را به 5 حوزه تقسيم مي‌كند: آسيا و اقيانوس آرام، آفريقا و خاورميانه، اروپا و بريتانيا، آمريكاي جنوبي و مركزي و آمريكا (ايالات متحده). توزيع مهاجران اين 5 حوزه به گونه‌اي است كه درنمودار 15 و تابلو 5 نمايش داده شده است.

 

 

 

در تمامي اين ده سال آماري پرشمارترين مهاجران حوزه آفريقا و خاورميانه مهاجران ايراني بوده‌اند. با اين حال رشد اين گروه از مهاجران ايراني در اين مقطع زماني تقريباً رشدي برابر با صفر بوده است. آمار مهاجران كشورهاي غنا، عربي سعودي و اسرائيل نيز رشد سفر را نشان مي‌دهد. كشورهايي كه آمار مهاجرانشان رشد منفي را نشان مي‌دهد عبارتند از مصر (2%-)، عراق (3%-)، كويت (2%-)، آفريقاي جنوبي (2%-) وسومالي (2%-). مهاجران كشور زيمباوه با رشدي 17% در صدر جدول قرار مي‌گيرند، كشورهاي نيجريه، مراكش، لبنان، الجزيره، امارات عربي و سودان به ترتيب با 13%، 8%، 7%،6%، 5%، و 4% در رتبه‌هاي بعدي اين جدول قرار دارند.

در نمودار 17 به مقايسه آماري برخي از كشورها پرداخته‌ايم


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
82_647569_9513.zip133.4k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟