بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

تحقیق در مورد برونشيت

تحقیق در مورد برونشيت

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد صفحه4


گردآورنده: مهندس غلامرضا مسعودی نسب با همکاری مبین مسعودی نسب دانشجوی کارشناسی ارشد رشته دامپروری.

( ماهنامه علمی، خبری، تحلیلی، آموزشی مزرعه شماره 55 می باشد)

بررسی های انجام شده در سالهای اخیر نشان داده است با وجود آنکه مرغدار ایرانی از بهترین نژادهای مرغ و مواد اولیه و حتی وسایل و لانه های پیش ساخته خارجی استفاده می کند، معهذا راندمان تولید به طور اسفناکی پایین است. علت این امر را در ظاهر می توان بالا بودن ضایعات و به خصوص تلفات در مرغداری های ایران دانست.

در اغلب مرغداری ها میزان تلفات و هزینه تولید به مراتب بیشتر از حد قابل تصور است زیرا هر ساله مقدار زیادی ارز به صورت مواد اولیه پرورش طیور از کشور خارج می گردد و در ازای آن محصولی که در داخل کشور تولید می شود از نظر کمی و کیفی به هیچ وجه قابل مقایسه با استانداردهای قابل قبول نیست. در ماه های اخیر با توجه به تغییر آب و هوایی بیماری برونشیت در مرغداری های کشور به شدت شایع گشته لذا لازم دانستیم جهت مرغداران عزیز نکاتی را یادآور شویم.

بیماری های طیور ممکن ات به صورت عفونی و غیر عفونی باشد که هر یک از آن ها از نظر عوامل تولید ممکن است به طبقات مختلفی تقسیم شوند.

بیماری های عفونی به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند:

1-عفونی غیرمسری

2-عفونی مسری

عفونی غیر مسری:

عفونت در بدن پرنده بیمار رشد و نمو نموده ولی به پرندگان دیگر منتقل نمی شود.

عفونی مسری (ویروسی):

این نوع بیماری قابل سرایت بوده و از مرغ مبتلا به افراد سالم گله منتقل می شود و اغلب بیماری های خطرناک جزء این دسته طبقه بندی می شوند.

بیماری ها بر حسب مدت و دوره ابتلا به فرم ها ی حاد تحت حاد و مزمن تقسیم می شوند. از نظر عضو مبتلا بیماری ممکن است به بیماری های دستگاه تنفس، دستگاه گوارش دستگاه عصبی و غیره تقسیم می شوند.

در بیماری برونشیت عفونی ویروس از گروه Corona بوده و این ویروس به وسیله ترشحات پرنده مبتلا از طریق هوا منتقل می شود. همچنین ممکن است ویروس به وسیله لباس و یا وسایل منتقل گردد و مرحله نهفته بیماری از 18 تا 48 ساعت می باشد.

حال جهت پیشگیری رعایت بهداشت را به عنوان علم سلامتی معنی کرده اند در این بین عمده ورودی های آلودگی به واحد مرغداری را می توان موارد زیر دانست:

1-ماشین حمل غذا و دادن مرغ:

اغلب دیده شده است که کامیون و یا گونی هایی که برای حمل این مواد به کار می رود به علت تماس داشتن با مرغداری های گوناگون آلودگی را از یک مرغداری به مرغداری دیگر منتقل می کند. برای جلوگیری از این امر توصیه می شود که در صورت امکان از ماشین های اتوماتیک مضصوص حمل غذا که بدون دخالت دست پر و خالی می شود استفاده گردد در غیر این صورت مواد اولیه ویا غذای آماده بایدبه وسیله ماشین های اختصاصی و گوناگون حمل شود که هیچ گونه آلودگی نداشته باشد. از طرف دیگر چنانچه از کامیون های کارخانجات سازنده غذای دام استفاده می شود باید


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
92_616886_1302.zip6.5k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟