بزرگترین و جامع ترین فروشگاه انواع فایل دانشجویی و دانش اموزی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. بازدیدکنندگان محترم جهت هر گونه سوال در مورد محصولات با شماره 01(530)7984826 در تلگرام در ارتباط باشید مشتریان محترم در صورت ناموفق بودن در خرید با شماره بالا در ارتباط باشید تا فایل مورد نظر ایمیل و ارسال گردد

تحقیق در مورد پيوند ناگسستني حماسه حسيني و انقلاب اسلامي

تحقیق در مورد پيوند ناگسستني حماسه حسيني و انقلاب اسلامي

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد صفحه2

پيوند ناگسستني حماسه حسيني و انقلاب اسلامي

حماسه عاشورا از جمله حركت هاي ماندگار درتاريخ است كه تاثير بسزايي بر جنبش هاي اجتماعي و سياسي پس از خود در جهان اسلام گذاشت. در واقع قيام عاشورا طرحي نو در تاريخ در افكند. همين طرح تازه بود كه همواره بر جان و دل مردم اثر گذاربوده است.

بدون شك در تاريخ اسلام، قيام امام حسين (ع) از مهم‌ترين وقايع تاريخي بشمار مي‌آيد. پيام انقلابي گري و شهادت طلبي اين واقعه عظيم،قرنها الهام بخش انديشمندان و مبارزان ضد ظلم واستبداد بوده است. مسلمانان اين اين قيام را، نه تنها موجب پيروزي نهايي و تحقق آرمانهاي اسلام راستين در اين جهان مي‌شمارند بلكه آن رامايه رستگاري دوستداران امام حسين (ع) در جهان ديگر مي‌دانند.

در تاريخ معاصر ايران، قيام حسيني همواره الهام بخش جنبش هاي سياسي و اجتماعي بوده است اين عصر در واقع با نگرش جديد به "فرهنك عاشورا"آغاز شد.رد پاي اين ديدگاه را مي‌توان در تاريخ نگاري عاشورا نيز دنبال كرد.

اين قسم نگرش نوين به واقعه عاشورا در آثار انديشمندان برجسته اي چون استادشهيد"مرتضي مطهري " نيز تداوم يافت و در مكتوبات دكتر علي شريعتي در قالب مفاهيم و تعابير فرهنك سياسي جديد صورتي ايدئولوژيك و راديكال پيدا كرد و سرانجام توسط رهبر فقيد انقلاب اسلامي امام خميني (ره ) با ضرورت هاي حاد عملي در عرصه سياست، پيوند ناگسستني يافت.

شعار "خون بر شمشير پيروز است " از شعارهاي اصلي انقلاب اسلامي ايران است كه نشان‌دهنده الگوبرداري انقلاب ايران از " نهضت عاشوراي حسيني " است.

تكيه بر مكتب تشيع و انديشه هاي رهايي بخش اسلام، احياء حقوق محرومان، مظلومان و مستضعفان و كاشتن بذر اميد در دل آزادگان جهان از آرمان هاي بلند انقلاب اسلامي ايران است.

واقعه عاشورا با وجود گذشت ‪ ۱۴۰۰از آن، هنوز رنك كهنگي و غبار نگرفته است وهر چه كه زمان بيشتر مي‌گذرد به نظر مي‌رسد بردرخشش آن افزوده مي شود و دلدادگان بيشتري مي‌يابد .

راز جاودانگي اين حركت اين است كه همواره به صورت يك الگو"عدالت خواهي" و "آزادگي " جلوه كرده است. پرتو "آزادگي " و"عدالت خواهي "اين واقعه چنان عميق است كه همه انسان هاي آزاده رادرهر عصر وزماني به خودجذب مي كند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,300 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
19_601758_4157.zip6.3k

نظرسنجی

نحوه ی آشنایی شما با فروشگاه یونی سل فایل ؟؟؟
کدام یک نیاز شما در این فروشگاه است؟
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟